Cordyceps sinensis 90cps. 500mg

Cordyceps sinensis 90cps. 500mg

Cordyceps patrí medzi najznámejšie tzv. čínske huby, v Číne je známa svojimi účinkami ako napr. ženšen a je tradičným liekom národnej fytoterapeutickej farmácie

Dostupnosť:
Ihneď skladom
24.90 €
Cordyceps sinensis 90cps. 500mg

Popis

V Číne je huba Cordyceps známa svojimi účinkami ako napr. ženšen a je tradičným liekom národnej fytoterapeutickej farmácie. Pred mnohými storočiami Číňania považovali Cordyceps za talizman a boží zázrak. Domovom huby Cordyceps, u nás nazývanej aj húsenica čínska, sú vysoké hory Číny a Tibetu, vo výške 3500 metrov. Existencia Cordycepsu je podivuhodná; v lete Cordyceps existuje ako huba, ktorá má podobu nízkej byliny tmavohnedej farby. Dozreté spóry vystreľuje do okolia, tie sa zachytia na larvách motýľa a začínajú na nich parazitovať. Larva sa zaryje do zeme, mycélium huby ju prerastie a na jar opäť vyrastie ako huba. Tento vývojový proces trvá 2 roky. Keďže je však tento proces nebezpečný z hľadiska možného nakazenia škodlivými baktériami a cudzorodými hubami, niektoré spoločnosti vsadili na kultiváciu Cordycepsu v sterilnom prostredí.
Cordyceps od anglickej spoločnosti MRL pozostáva priamo z mycélia (podhubia) a primordia (mladých plodníc) húb Cordyceps sinensis pestovaných v BIO substráte. Nepracuje sa s extraktmi a tak nedochádza k strate účinkov. Kultivačný systém je patentovaný a certifikovaný. Biomasa od spoločnosti MRL má BIO certifikát vydaný spoločnosťou Quality Assurance International (certifikát č. 105493-A).

Cordyceps sinensis, prírodný produkt, výživový doplnok, 90 tabliet so sušenou hubovou biomasou, á 500 mg biomasy.

 • sexuálna dysfunkcia – výrazne pôsobí na zvýšenie libida (u mužov aj u žien), pomáha pri impotencii, predčasnej ejakulácii, zvyšuje hladinu testosterónu, zlepšuje kvalitu spermií
 • neplodnosť – pôsobí priaznivo pri problémoch s neplodnosťou. Užíva sa aj ako podpora pred IVF.
 • anti-aging – tradične sa používa ako prostriedok na udržanie mladosti. Užíva sa pri rekonvalescencii po vyčerpávajúcich ochoreniach. Zlepšuje vstrebávanie kyslíka, zvyšuje aeróbnu kapacitu a odolnosť voči únave. Zlepšuje mozgové funkcie. Pôsobí blahodarne na pokožku.
 • vírusové a bakteriálne infekcie – je nazývaný „prírodné antibiotikum“. Obsahuje polysacharidy, ktoré vyvolávajú imunitnú odozvu pri vírusovej či bakteriálnej infekcii, napr. Streptococcus pneumoniae, Candida alabicans
 • respiračné ochorenia – podľa tradičných zdrojov pôsobí priaznivo pri astmatických problémoch
 • srdcové ochorenie -  v klinických štúdiách bola preukázaná schopnosť Cordycepsu posilňovať srdcové funkcie, dokáže rozpúšťať tromby a pôsobí tak preventívne proti infarktu či mozgovej príhode
 • znížená imunita – zvyšuje obranyschopnosť organizmu, užíva sa pri opakovaných infekciách či chronických zápaloch (má podobné účinky ako kortikoidy, ale bez ich negatívnych vedľajších prejavov)
 • obličkové problémy – Cordyceps posilňuje obličkové funkcie. Podľa súdobých výskumov pôsobí podporne u pacientov s chronickým zlyhávaním obličiek.
 • cholesterol – znižuje hladinu „zlého“ LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu v krvi.
 • diabetes – podľa súdobých štúdií pôsobí Cordyceps priaznivo pri diabete. Zlepšuje metabolizmus glukózy. Dokáže upravovať hladinu cukru v krvi a zvyšovať citlivosť buniek voči inzulínu.
 • pečeňové problémy – užíva sa pri pečeňovej steatóze, dokáže regenerovať pečeňové bunky
 • únavové stavy – úspešne sa užíva pri chronickom únavovom syndróme
 • osteoporóza – podporuje produkciu estrogénu, a preto môže blahodarne pôsobiť pri osteoporóze po menopauze
 • je často užívaný vrcholovými športovcami na zvýšenie vytrvalosti a celkovej energie
 • regenerácia svalov
 • Dávkovanie: 
  Dlhodobé užívanie 
  Deti 3 - 6 r.: 2x1/2 tbl denne
  Deti od 6 r.: 2x1 tbl denne
  Dospelí: 3x1 tbl denne
  Akútne problémy
  Deti 3 - 6 r.: 3x1/2 tbl denne
  Deti od 6 r.: každých 6h 1 tbl
  Dospelí: každých 6h 2 tbl

 

Špecifikácia / Zloženie

Podrobnejšia charakteristika nie je k dispozícii

Recenzie

Žiadny zákazník zatiaľ neohodnotil tento tovar. Napíšte recenziu ako prvý.

Prílohy

K tomuto produktu nie sú priložené žiadne prílohy.

Otázky zákazníkov

Žiadny zákazník zatiaľ nepoložil otázku k tomuto tovaru. Opýtajte sa ako prvý.

Zodpovedané otázky zákazníkov sú zverejňované, čím sa snažíme prispieť k urýchleniu poskytovania informácii k tomuto produktu.

Príbuzné produkty, Príslušenstvo pre „Cordyceps sinensis 90cps. 500mg”

(pre tento produkt zatiaľ neponúkame žiadne príslušenstvo ani príbuzný sortiment)

Naša ponuka