Maitake 90cps. 500mg

Maitake 90cps. 500mg

Huba Maitake alebo výrobky z nej majú ďalej schopnosť regulovať krvný tlak, znižovať krvný cukor, cholesterol a pozitívne vplývať na kontrolu obezity....

Dostupnosť:
Ihneď skladom
24.20 €
Maitake 90cps. 500mg

Popis

Hubu Maitake, u nás nazývanú aj trsovnica lupeňovitá, si tradičné čínske a japonské bylinkárstvo vysoko cení už niekoľko stáročí. Maitake paraziticky rastie pri koreňoch kmeňov dubov, kde vytvára mohutné trsy, zložené z veľkého počtu vetiev a vetvičiek, ktoré pri pohľade zhora tvoria sústredené kruhy. V japončine názov maitake znamená "tancujúca huba". Hovorí sa, že sa tak volá preto, že v staroveku jej nálezca vždy radosťou tancoval, pretože sa jej hmotnosť vyvažovala striebrom. Podľa iných názorov sa tak volá, pretože plodnice k sebe veľmi tesne priliehajú a prekrývajú jedna druhú a pripomínajú tak roj motýľov v divokom tanci. Domovinou trsovnice je severovýchodné Japonsko a Severná Amerika.

Mnoho storočí bolo veľmi ťažké liečivú hubu Maitake vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne. Od roku 1970 sa začína jej pestovanie na koreňoch, štiepke a pňoch, vďaka čomu je rozšírená po celom svete. V tradičnej čínskej medicíne bola huba Maitake používaná pri stavoch vyčerpanosti a tráviacich problémoch, na ukľudnenie nervozity a pri liečbe hemoroidov. Maitake je zložkou mnohých receptúr v tradičnej čínskej medicíne. V čínskej a japonskej farmakológii sa huba Maitake cení pre jej schopnosť prinavrátiť organizmus do rovnovážneho stavu. Klinické štúdie v USA a Japonsku dokázali, že polysacharid grifolan ktorý sa v Maitake nachádza je veľmi efektívny nielen proti rakovine prsníka ale aj pľúc, pečene, prostaty, a mozgu. Huba Maitake alebo výrobky z nej majú ďalej schopnosť regulovať krvný tlak, znižovať krvný cukor, cholesterol a pozitívne vplývať na kontrolu obezity. Taktiež veľmi dobre odstraňuje príznaky chronického únavového syndrómu.

Špecifikácia / Zloženie

Podrobnejšia charakteristika nie je k dispozícii

Recenzie

Žiadny zákazník zatiaľ neohodnotil tento tovar. Napíšte recenziu ako prvý.

Prílohy

K tomuto produktu nie sú priložené žiadne prílohy.

Otázky zákazníkov

Žiadny zákazník zatiaľ nepoložil otázku k tomuto tovaru. Opýtajte sa ako prvý.

Zodpovedané otázky zákazníkov sú zverejňované, čím sa snažíme prispieť k urýchleniu poskytovania informácii k tomuto produktu.

Príbuzné produkty, Príslušenstvo pre „Maitake 90cps. 500mg”

(pre tento produkt zatiaľ neponúkame žiadne príslušenstvo ani príbuzný sortiment)

Naša ponuka