KONOPNÝ OLEJ BIO 250ml Health Link

KONOPNÝ OLEJ BIO 250ml
Dostupnosť:
Ihneď skladom
-7%
7.00 €
7.50 €
KONOPNÝ OLEJ BIO 250ml Health Link

Popis

Konope siate je jednoročná dvojdomá rastlina pôvodom zo strednej Ázie, ktorá dorastá do výšky až 4 m Konopný olej sa získava šetrným lisovaním zo semien za nízkych teplôt do 40 ° C, bez prístupu svetla a vzduchu. Vďaka jeho obsahu vzácne zmesi bioaktívnych zložiek, sa radí medzi najcennejšie rastlinné oleje na svete.

Pre výrobu tohto BIO konopného oleja sú použité semená konope z ekologického pestovania. Nepridávajú sa žiadne chemické rozpúšťadlá ani iné prísady. Je pre neho charakteristická svetlo zelená farba s prírodnou zemitou chuťou a so salámovou dochuťou.

 Vhodný iba pre studenú kuchyňu do šalátov, zálievok, na dochutenie hotových jedál, ale majá zároveň terapeutické použitie u celej rady zdravotných problémov. Nie je určený na vyprážanie, pečenie a varenie!

BIO panenský konopný olej je bohatým zdrojom cenných esenciálnych nenasýtených mastných kyselín typu omega-3 a omega-6 a rastlinných sterolov. Obsahuje tiež minerálne látky ako je vápnik, horčík, draslík alebo železo a vitamíny A, E, D a niektoré zo skupiny B.

Konopný olej má vynikajúce regeneračné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Užívať ho môže každý, je vhodný aj pre tehotné ženy, vrcholových športovcov alebo ťažko pracujúcich. Jeho účinky priaznivo ovplyvňujú metabolizmus a imunitný systém. Pôsobí tiež ako antioxidant. Napomáha znižovať cholesterol v krvi, podporuje správnu činnosť srdca a krvný obeh. Býva odporúčaný ako prevencia proti civilizačným chorobám. Pravidelné užívanie podporuje kvalitný spánok a znižuje únavu.

Široké využitie má aj v kozmetike, pridáva sa napríklad do masážnych emulzií. Uvoľňuje stuhnuté kĺby, chrbticu a svaly. Výborný je aj na akné a iné kožné ochorenia - napríklad ekzémy, plesne alebo opary a popraskanú kožu. Priamou aplikáciou zmiernite bercové vredy, kŕčové žily a tiež následky popálenín. Formou vlasových zábalov obnovuje a dodá prirodzený lesk a silu vašim vlasom.

Konopný olej je výborným doplnkom aj v kuchyni. Aj keď nie je určený pre smaženie, pečenie a varenie, výborne sa hodí do zeleninových alebo cestovinových šalátov.

Konopný olej môžete užívať raz denne pri jedle kávovú lyžičku. Ak trpíte chronickou zápchou, odporúča sa užívať olej ráno na lačno.

Zloženie : BIO panenský konopný olej z prvého lisovania za studena.

Skladovanie : teplota max 16 ° C, v tme a suchu. Fľaša starostlivo uzatvárajte. Nezahrievajte!

Pre výrobu tohoto BIO konopného oleja  sú použité semená konope z ekologického poľnohospodárstva, podľa štandardov Európskej únie. Olej je šetrne lisovaný za nízkych teplôt do 40 C, bez prístupu svetla a vzduchu.

Je plnený podľa patentovanej technológie NITRODOSE , vďaka ktorej sa zamedzí oxidácii nenasýtených mastných kyselín .Nie sú použité chemické rozpúšťadlá a iné prísady. Plnené v inetrnej atmosfére dusíka. Nie sú použité chemické rozpúšťadlá a iné prísady.

Priemerné nutričné hodnoty v 100 g :

energetická hodnota 3453 kJ/840 kcal
bielkoviny 0 g
sacharidy 0 g
tuk 100 g
nasýtené mastné kyseliny 11 g
mononenasýtené mastné kyseliny 12 g
polynenasýtené mastné kyseliny 77 g
z toho: kyselina linolová (omega-6) 51,3 g
kyselina gamma-linolenová 3,3 g
kyselina alfa-linolénová (omega-3) 16,7 g
kyselina stearidonová (omega-3) 0,7 g
cholesterol 0 mg
vláknina 0 g
sodík 0 mg
vitamín E 9 mg *

Obsah  :     250 ml

Špecifikácia / Zloženie

Podrobnejšia charakteristika nie je k dispozícii

Recenzie

Žiadny zákazník zatiaľ neohodnotil tento tovar. Napíšte recenziu ako prvý.

Prílohy

K tomuto produktu nie sú priložené žiadne prílohy.

Otázky zákazníkov

Žiadny zákazník zatiaľ nepoložil otázku k tomuto tovaru. Opýtajte sa ako prvý.

Zodpovedané otázky zákazníkov sú zverejňované, čím sa snažíme prispieť k urýchleniu poskytovania informácii k tomuto produktu.

Príbuzné produkty, Príslušenstvo pre „KONOPNÝ OLEJ BIO 250ml Health Link”

(pre tento produkt zatiaľ neponúkame žiadne príslušenstvo ani príbuzný sortiment)

Naša ponuka