Pohánkový nápoj 350g

Pohánkový nápoj 350g

Pohánka obsahuje vlákninu, vitamíny skupiny B, vitamín C, E a veľmi dôležité látky rutín a cholín, minerály meď, zinok, selén, mangán a ďalšie stopové prvky.

Dostupnosť:
Ihneď skladom
EAN:
8586004730775
2.39 €
Pohánkový nápoj 350g

Popis

Pohánka je jednoročná rastlina pochádzajúca z chladnejších oblastí Ázie. Neznáša chemikálie, a teda sa dá pestovať iba na nekontaminovaných pôdach. Semená sú múčnaté, a preto sa využívajú na výrobu múky.

Z nutričného hľadiska je pohánka zaujímavá pre vyváženú skladbu aminokyselín, obsahuje ich 18., je vhodným zdrojom bielkovín pre ľudí alergických na lepok (glutén).

Veľmi zaujímavý je zo zdravotného hľadiska obsah viacnenasýtených mastných kyselín, má najväčší podiel esenciálnej kyseliny linolovej (37-48%), ktorá s kyselinou linolenovou (1,9-2,8%) sa podieľa na znižovaní cholesterolu.

Pohánka obsahuje vlákninu, vitamíny skupiny B, vitamín C, E a veľmi dôležité látky rutín a cholín, minerály meď, zinok, selén, mangán a ďalšie stopové prvky. Cholín regeneruje pečeňové bunky, rutín zabezpečuje pružnosť ciev až po krvné kapiláry, pomáha pri hemoroidoch a krvácaní z nosa a ďasien.

Pohánkový nápoj má využitie ako zdroj vlákniny, vitamínov, minerálov, rutínu, cholínu a nenasýtených mastných kyselín, ako alternatívna náhrada za mlieko, veľmi vhodný pre celiatikov.

rastlinný nápojbez lepku (gluténu) a laktózybez cholesteroluobsahuje vlákninu rozpustnú (inulín)obsahuje vlákninu nerozpustnú pohankuobsahuje stéviu (rastlinné sladidlo)

  • rastlinný nápoj
  • bez lepku (gluténu) a laktózy
  • bez cholesterolu
  • obsahuje vlákninu rozpustnú (inulín)
  • obsahuje vlákninu nerozpustnú pohanku
  • obsahuje stéviu (rastlinné sladidlo)

Špecifikácia / Zloženie

Podrobnejšia charakteristika nie je k dispozícii

Recenzie

Žiadny zákazník zatiaľ neohodnotil tento tovar. Napíšte recenziu ako prvý.

Prílohy

K tomuto produktu nie sú priložené žiadne prílohy.

Otázky zákazníkov

Žiadny zákazník zatiaľ nepoložil otázku k tomuto tovaru. Opýtajte sa ako prvý.

Zodpovedané otázky zákazníkov sú zverejňované, čím sa snažíme prispieť k urýchleniu poskytovania informácii k tomuto produktu.

Príbuzné produkty, Príslušenstvo pre „Pohánkový nápoj 350g”

(pre tento produkt zatiaľ neponúkame žiadne príslušenstvo ani príbuzný sortiment)

Naša ponuka