Zelený čaj s jazmínom 20x2 n.s. porciovaný

Zelený čaj s jazmínom 20x2 n.s. porciovaný

Jazmínové kvety majú uvoľnujúce a ukľudňujúce účinky, pôsobia proti kŕčom antidepresívne a navodzujú pocity spokojnosti optimizmu až eufórie...

Dostupnosť:
Ihneď skladom
EAN:
690118900012
2.20 €
Zelený čaj s jazmínom 20x2 n.s. porciovaný

Popis

Jazmínový čaj je najobľúbenejší kvetinový čaj v Číne a bezpochyby už aj v našich končinách. Tento jazmínový čaj má pôvod v provincii Fujian a je skutočne vynikajúci. Pozberová úprava zeleného čaju s kvetmi jazmínu dáva tomuto čaju nezameniteľnú očarujúcu jazmínovú vôňu a chuť. Čaj je 100% prírodný produkt, neobsahuje žiadne prídavné arómy. O procese výroby jazmínového čaju si môžete prečítať nižšie.

Čaj sa hodí ku koreneným a štipľavým jedlám, ako aj na každodenné spríjemnenie chvíľ pri práci alebo oddychu. Ukľudňuje zažívací trakt, uznávané sú jeho preverené liečivé účinky pri tráviacich problémoch, veľmi dobre padne po jedle. Uvoľňuje nervové napätie, znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje cirkuláciu krvi. Posledné štúdie tiež ukazujú, že má blahodarný vplyv na dlhovekosť.

Tento chuťou i vôňou očarujúci čaj ponúkame v krásnom darčekovom balení o hmotnosti 120g za výbornú cenu 6,20 €.

Príprava: Jednu lyžičku čaju zalejeme 250 ml vody 90°C lúhujeme 2-3 minúty, čaj je vhodný na viac nálevov.

Proces výroby jazmínového čaju
Čajové lístky sa zbierajú na jar a uskladňujú sa do začiatku leta, kedy je jazmín v plnom kvete. Kvety jazmínu sa zbierajú skoro ráno, keď sú ešte malé púčiky tesne uzavreté. Kvety sú potom ponechané v chlade až do zotmenia. V podvečer, keď sa kvety sa začínajú otvárať, je čaj zmiešaný s kvetmi jazmínu a uloží sa cez noc. V noci sa kvety jazmínu otvoria a uvoľnia svoju vôňu do čaju. Čaj absorbuje vôňu a chuť z jazmínových kvetov približne desať hodín. Následne sa kvety odstránia a nahradia sa opäť čerstvými. Tento proces súznenia čaju a jazmínových kvetov sa opakuje štyri až päťkrát.

Vysoko kvalitný jazmínový čaj je charakteristický tým, že udrží svoju vôňu a chuť aj pri viacnásobnom zaliatí, neobsahuje väčšinou žiadne kvety jazmínu, keďže odpadové kvety boli odstránené po ukončení spracovania. Vôňa suchého kvetu jazmínu nie je taká dobrá, ako vôňa čerstvých kvetín a hrozí tak zbytočné znehodnotenie vône a chuti čaju. Niekedy sa do čaju pridá len zopár kvietkov jazmínu kvôli vylepšeniu vzhľadu.

Jazmínové kvety majú uvoľnujúce a ukľudňujúce účinky, pôsobia proti kŕčom  antidepresívne a navodzujú pocity spokojnosti optimizmu až eufórie. Obnovujú v tele rovnováhu energií a pôsobia na celkovú revitalizáciu organizmu. Používa sa aj na vonkajšie použitie vo forme oleja na suchú a citlivú pleť. Známou vlastnosťou jazmínových kvetov je, že pôsobia tiež ako afrodiziakum a používal sa aj pri problémoch v súvislosti so ženským reprodukčným systémom.
V Ajurvédskej medicíne sa jazmín používa na odbúranie napätia, pri bolestiach hlavy, emocionálnych problémoch, na zmierňovanie menštruačných a pôrodných bolestí.
V čínskej tradičnej medicíne je jazmínový kvet známy ako "ochladzovač" krvi a má silné antibakteriálne, protivírusové a protirakovinotvorné účinky. Pretože ochladzuje krv, pomáha pri horúčkach, alebo úpaloch a prehriatí organizmu. Má tiež sťahujúce účinky, ktoré pomáhajú pri liečbe začervenaných očí a pokožky. Používa sa tiež ako kloktadlo pri vredoch v ústnej dutine a hrdle.

Špecifikácia / Zloženie

Podrobnejšia charakteristika nie je k dispozícii

Recenzie

Žiadny zákazník zatiaľ neohodnotil tento tovar. Napíšte recenziu ako prvý.

Prílohy

K tomuto produktu nie sú priložené žiadne prílohy.

Otázky zákazníkov

Žiadny zákazník zatiaľ nepoložil otázku k tomuto tovaru. Opýtajte sa ako prvý.

Zodpovedané otázky zákazníkov sú zverejňované, čím sa snažíme prispieť k urýchleniu poskytovania informácii k tomuto produktu.

Príbuzné produkty, Príslušenstvo pre „Zelený čaj s jazmínom 20x2 n.s. porciovaný ”

Naša ponuka